Bažnytinė santuoka

2015 m. kovo 26 d., ketvirtadienis

     Sužadėtiniai nusprendę sudaryti bažnytinę santuoką, ne vėliau kaip prieš tris mėnesius užsiregistruoja parapijoje, kurioje nori sudaryti santuoką. Kai pora užregistruojama parapijoje jie siunčiami į pasirengimo Santuokos sakramentu kursus. Bažnytinės santuokos sudarymo vyta gali būti tik bažnyčia ar koplyčia. Santuokos sakramento apeigos neteikiamos kitose , ne maldos namų vietose. 

     Jei santuoka bus laiminama nei vieno iš sužadėtinių parapijoje, tai parapijos klebonas ar bažnyčios rektorius privalo turėti parapijų, kurioms priklauso jaunieji, klebonų iš savo parapijos raštišką leidimą.
    Edami pas kleboną kiek vienas su savimi turi turėti šiuos dokumentus:

  • krikšto liudijimą;
  • pasą;
  • liudijimą, kad neesate susituokusi/susituokęs bažnyčioje.
  • jei tuokiatės ne savo parapijoje, taip pat turite turėti Jūsų parapijos klebono leidimą tuoktis kitoje bažnyčioje.
     Jei vienas iš sutuoktinių yra našlys su savimi turi turėti buvusio savo sutuoktinio mirties liudijimą ir santuokos pažymėjimą apie pirmąją santuoką bažnyčioje.

     Jei vienas iš sutuoktinių yra užsienietis, tai tokia santuoka bažnyčioje gali būti laiminama, tik jei jie įteisinę civilinę santuoką.
     Bažnytinei santuokai yra būtini du liudininkai, kurie turi būti pakviesti ir kartu su jaunavedžiais pasirašo Santuokų knygoje.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą