Ką dovanoti vestuvių metinių proga?

2014 m. birželio 27 d., penktadienis

Kiekvienais metais minėdami vestuvių metines prisimenate savo nuostabios šventės dieną kuomet tapote vyru ir žmona. Ypatingai sureikšminamos pirmosios vestuvių metinės, vadinamos popierinėmis vestuvėmis.

Pirmuosius vedybinio gyvenimo metus norima paminėti ypatingai. Dar prisimenamos sidabrinės ir auksinės vestuvės, kurios dažnai paminimos sukuriant jaukią šventę artimųjų rate ir atnaujinant vestuvinius įžadus. Tačiau retas kuris žino kaip vadinasi tarpinės vestuvių metinės. Pagal pavadinimus priskiriamus kiekvienoms metinėms dovanojamos ir dovanos. Pirmuosius 15 metų vestuvių metinės švenčiamos kasmet: Vėliau šis laikotarpis ilgėja ir metinės švenčiamos kas 5 metai.
1 metai – popierinės vestuvės. Dovanojama viskas pagaminta iš popieriaus: nuotraukų albumai, knygos, bilietai į kiną, teatrą ar kelionę. Kada paskutinį kartą keliavote traukiniu ar autobusu? Leiskitės, nors ir į trumpą, tačiau malonius įspūdžius dovanosiančią kelionę.
2 metai – medvilnės vestuvės.
Galimos dovanos
patalynės komplektas, pagalvėlės su įdomiais užrašais ar nuotrauka, vyrui marškiniai. Žygis į gamtą ir nakvynė palapinėje?
3 metai – odinės vestuvės. Tinka dirbiniai iš odos, odiniai nuotraukų rėmeliai, diržas, rankinė ir kt. O besirūpinantiems sveikata, tiks ir vitaminai odai.
4 metai – vaisinės vestuvės Minėdami vaisines metines mėgaukitės mėgstamais vaisiais. O sveikinant metinių proga įmantriai dekoruota pintinė vaisių, taip pat bus puiki dovana.  
5 metai – medinės vestuvės. Tinkama dovana simboliniai mediniai žiedai jam ir jai, pasiplaukiojimas medine valtimi. O gal medinė medaus statinaitė ir mediniai šaukštais, kad medaus mėnuo dar ilgai tęstųsi. Medinis padėklas pusryčiams, primins,  kad atneštas rytinės kavos puodelis, taip pat dėmesio vienas kitam išraiška. Minėdami šią sukaktį galite pasodinti medį, bus prasmingas prisiminimas, stebint kaip jis auga...
6 metai – geležinės vestuvės.
Šia proga tiks kalvystės meno dirbiniai. O gal nuspręsite šia proga nusikalti monetą?
7 metai – varinės vestuvės.
Antikvariniai daiktai, varinės monetos, bilietai į koncertą.
8 metai – bronzinės vestuvės.
Vienodi raktų pakabučiai, bronzines sąsagos, antikvariniai dirbiniai iš bronzos malonios smulkmenos priminsiančios šią šventinę dieną.
9 metai – molinės vestuvės.
Tiks įvairūs interjero gaminiai iš molio, nuo mielų smulkmenų iki meniškų molinių paveikslų, o gal seniai svajojate apie molinių indų komplektą?
10 metų – alavinės vestuvės.
Kituose šaltiniuose įvardijamos kaip rožinės vestuvės. Todėl šia proga tiks ne tik alavo dirbiniai, bet ir rožės.
11 metų – plieninėms vestuvėms
tik nerūdijančio plieno gaminiai: puodeliai, arbatinukas, daugiafunkcinis turistinis peiliukas.
12 metų – šilkinės vestuvės.
Dovanojama šilko gaminiai, nuo šilkinio kaklaraiščio, drabužių iki tapytų paveikslų ant šilko. Galima dovanoti ir šilko tapybos kursus.
13 metų – nėrinių (nertos) vestuvės.
Tiks viskas dekoruota nėriniais nuo albumo, staltiesės iki...
14 metų – dramblio kaulo vestuvės
dr
amblio kaulo gaminius galima pakeisti į kitus daiktus ar pramogas susijusius su drambliais. Galbūt nuspręsite nukeliauti į zoologijos sodą pasižiūrėti dramblių, o gal Jūsų namų interjere apsigyvens dramblys. Jeigu seniai svajojate apie egzotišką kelionę, pats laikas keliauti.
15 metų – krištolinės vestuvės.
Krištoliniai indai. Kalnų krištolas, įvairūs juvelyriniai dirbiniai su juo.

20 metų – porcelianinės vestuvės. porceliano indai, papuošalai. Porceliano servizas tapytas pasirinktais motyvais.
25 metai – sidabrinės vestuvės. Šia proga tinkama dovana sidabro dirbiniai. Tačiau galima dovanoti ir sidabruotus šaukštelius, taures. Pragyvenus kartu ketvirtį amžiaus poros atnaujina vestuvių įžadus.
30 metų – perlinės vestuvės.
Pirmiausia prisimenama perlai, perlų vėriniai... Tačiau galima smagiai improvizuoti: nuotraukų rėmeliai dekoruoti perliukais, perlinių vonių procedūros.
35 metai – koralinės vestuvės.
Papuošalai ir interjero detalės iš koralų. O gal seniai planavote įsigyti akvariumą su koralais? Nardymas prie koralų rifų, būtų taip pat nepamirštama dovana.
40 metų
rubininės vestuvės. Dovanojant juvelyrinius dirbinius su rubinais parodysite išskirtinį dėmesį. Jeigu nuspręsite surengti šventę, šios spalvos detales galite naudoti puošyboje. 
45 metai – safyrinės vestuvės. Dovanoms tinka ne tik dovanos su brangiaisiais akmenimis, bet ir įvairūs brangakmenio spalvos daiktai ir interjero detalės.
50 metų
auksinės vestuvės. Ne kiekviena pora sulaukia tokios garbingos sukakties. Todėl šia proga dažnai atnaujinami vestuviniai įžadai. Švenčiama artimiausių šeimos narių rate.
55 metai – smaragdinės vestuvės.
Dovanai tiks juvelyriniai dirbiniai su smaragdais. Taip pat galite dovanoti įvairius šios nuostabiai žalios spalvos daiktus. O rengiant šventę, šios spalvos detales panaudoti puošyboje.
60 metų – deimantinės vestuvės.
Kaip ir švenčiant auksines vestuves, šia proga dažnai atnaujinami vestuviniai įžadai. Nugyvenus gražų amžių kartu dovanojami papuošalai su deimantais. Šia proga dovanojamos tik skaisčių spalvų gėlės.

Idealu, jeigu dovana asocijuojasi su vestuvių metinių pavadinimu, tačiau nereikia pamiršti, kad šią dieną svarbus Jūsų dėmesys vienas kitam. Norint gražiai paminėti Jums svarbias šventes nebūtina laikytis "šablonų", tik Jūs patys geriausiai žinote, kaip minėsite Jums svarbias datas. Romantiška vakarienė tikriausiai suteiks daugiau malonių įspūdžių nei patalynės komplektas. O gal seniai planavote kelionę, tačiau taip ir neatradote jai laiko? Savo šeimose patys kurkite savo tradicijas.



Krikšto apeigų simboliai

2014 m. birželio 25 d., trečiadienis

            Tęsiame krikštynų temą ir dalinamės informacija apie krikštynų metu naudojamus simbolius.
             Krikštijamas vaikas apgobiamas baltu drabužiu, kuris yra nepaprasto išaukštinimo ir nekaltumo ženklas. Linkima, kad tėvai bei artimieji vaikus mokytų žodžiu ir pavyzdžiu, kad šie, nekalti ir šventi, laimėtų amžinąjį gyvenimą. Vėliau įduodama žvakė, kuri primena Kristų - mūsų šviesą. Apeigų žvakė išsaugojama iki vaiko Pirmosios Komunijos. Tądien tėvai Krikšto žvakę vaikui įduoda, kai šis žengia prie Viešpaties altoriaus švęsti šv. Mišių ir pirmą kartą priimti Eucharistijos. Tradiciškai ši žvakė yra saugoma visą žmogaus gyvenimą. Laikomąsi ir papročio, kad per gyvenimą išsaugota Krikšto žvakė baigia degti prie amžinybėn iškeliavusio krikščionio karsto.




             Krikšto drabužis yra pagarbiai saugomas. Jį, prireikus, galima panaudoti ir krikštijant kitą vaiką. Tėvai gali laisvai rinktis, iš kokios medžiagos siūti drabužį, taip pat, kokią žvakę pirkti - parafininę ar vaškinę. Svarbiausia šiuos ženklus saugoti ir perduoti suaugusiems vaikams. 
            Kaip puošti drabužėlį ar žvakę - kiekvienos šeimos reikalas. Tradiciškai žvakė puošiama baltu kaspinu ar keliomis gėlėmis. Bet tai nėra nei būtina, nei privaloma. Tėvai kartu su krikštatėviais parengia ir dovanoja žvakę busimam krikščioniui.
             Baltas drabužėlis irgi puošiamas įvairiai. Tradiciškai berniukų drabužėlis puošiamas rožine spalva, o mergaitės - mėlyna spalva, kuri yra Dievo Motinos globos ženklas ir jos apsiausto spalva. Drabužėlio priedai gali būti ir balti. Vis dėlto jie neturi jokios reikšmės. Svarbiausia yra žvakė ir baltas drabužis, simbolizuojantys Dievo šviesą ir nekaltumą.

Krikštynų tradicijos

2014 m. birželio 16 d., pirmadienis

   Na va ir atėjo vasara - šeimos švenčių metas. Ir viena svarbiausių švenčių ma-ylio gyvenime - krikštynos, todėl pasidomėjome ir norime pasidalinti krikštynų tradicijomis.  


   
   Vaiką į bažnyčią ruošia krikšto mama. Kai ji maudydavo vaikelį, krikšto tėvas įmesdavo pinigą į vandenį, kad mažasis turtingas būtų.
   Pas Tėvus namie, įteikti česnako gabalėlį, vilnones kojines (su palinkėjimu, kad vaikutis niekada nesušaltu), šermukšnio šakelę (kad apsaugotų nuo piktų laumių), o į batelį įberti druskos (kad saugotų nuo piktos akies).
   Tėvai vaikutį perduoda per langą kūmams, kad apgauti pyktąsias dvasias.
   Į bažnyčią reikia važiuoti pagrindinėm gatvėm, mat seniau tikėta: jei važiuosi į krikštą tiesiu keliu - ir gyvenimas tiesus bus.
   Einant i bažnyčia visiems sutiktiems duoti pyrago (saldainius, sausainius), kad vaikas būtų dosnus.
   Prieš bažnyčią visi turi palypėti ant akmens - kad vaiko dantys augtų kieti ir gyvenimas tvirtas būtų.
   Krikštatėviai prie bažnyčios slenksčio turi garsiai surikti vaiko vardą.
   Prie bažnyčios išdalinti visiems svečiams mėlynus/rožinius kaspinukus (prieš krikštą), prašant įsisegti jį į kairę pusę, kad visada sūnelį/dukrytę prie širdelės nešiotu.
   Kai po krikštynų apeigų visi iš bažnyčios sugrįžta namo, krikštamotė vaiko mamai dovanoja muilo gabalėlį, kad visada turėtu su kuo jį nuprausti, dovanoja – kruopų maišelį, kad visada turėtu jį kuo pamaitinti, dovanoja cukraus maišelį, kad visada turėtu kuo pasaldyti vaiko košytę.
   Vaiko tėvui duoda krikšto tėveliai ąsotį ir prašo sudaužyti, nes kaip žinome iš senų laikų - šukės nešą laimę, lai jos atneša daug laimės ir džiaugsmo šiam vaikeliui.
   Tėveliai turi iškelti vaiką virš vaisių stalo, kad jo gyvenimas būtų toks turtingas ir gražus, kaip šis vaišių stalas.
   Krikštynoms atminti sodinamas prie namų medis – ąžuolas berniukui ir liepaitė mergaitei.
   Jei berniuką krikštijate, tai yra toks paprotys: visi dalyvaujantys vyrai eina kepti kiaušinienę ir ją vaišina moteris. Nes kiaušinis laikomas vaisingumo simboliu.

Šaltinis