Šv. Valentinas - meilės diena

2014 m. vasario 14 d., penktadienis

Šiandien Šv. Valentino diena – “širdelių šventė”. Moksleiviai grįžta namo aplipinti širdelėmis, įsimylėjėliai vienas kitą stebina dovanom gėlėm, romantiškai vakarieniauja ir visaip kaip stengiasi parodyti savo meilę.

Skeptikai sako, kad tai nelietuviška, komercinė šventė, kurios neverta švęsti. Taip ši šventė tikrai ne lietuviška, tačiau suradusi savo “nišą” tarp kitų mums svarbių švenčių. Žinoma švęsti jos neprivaloma, tačiau visada smagu sulaukti dėmesio iš mylimo žmogaus. Ir vis dėl to kas jis toks – Šv. Valentinas?

Valentinas gyveno Romoje Klaudijaus II laikais. Šiam imperatoriui nepatiko, kad per daug jaunuolių tuokiasi ir uždraudė santuokas. Jis manė, kad nevedę vyrai, būdami laisvi nuo įsipareigojimų šeimai, yra narsesni kariai ginantys imperiją nuo priešų ar užkariaujauntys naujas žemes.

Valentinas nepaklusdamas šiam draudimui, slapta laimindavo santuokas iki  kol jį suėmė. Jis atsisakė išsižadėti savo tikėjimo, todėl buvo mirtinai sumuštas, o vėliau 269 metais jam nukirsta galva. Kalėjime laukdamas bausmės įvykdymo, persisvėręs per savo kameros langą jis galėjo nusiskinti šalia esančių žibuoklių lapų. Ant jų užrašydavo drąsinančias žinutes nuliūdusiems savo pasekėjams, o balti balandžiai jas jiems nunešdavo.
Popiežius Gelazijus I., praėjus dviems amžiams po Valentino mirties, vasario 14 d paskyrė šv. Valentino atminimui.

Taigi  dovanodami dėmesį vienas kitam prisiminkime Valentiną, o ne tik širdelės. Na ir žinoma keletas idėjų tiems kas nepasiduoda masinei prekybos centrų "psichozei".

  • Savo mylimuosius galite nustebinti originaliai pateikę, net ir paprasčiausią sumuštinį, iškepę sausainių ar keksiukų.
http://ediblecraftsonline.com/garnishing/appetizers/project_4/index.htm

 
http://www.kiddiefoodies.com/dessert/valentine-day-dessert-ideas-easy-chocolate-fondant-cookies


  • Įrašykite savo meilės dainų diską, tuomet džiugios emocijos ne tik šią dieną.
http://labhousehold.com/gift-ideas-for-valentines-day.html

  • Rankų darbo atvirukas visada puiki dovana.


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.433189706815089.1073741850.378496372284423&type=3

Mylėkite ir būkit mylimi, ne tik kartą per metus, bet kasdien.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą