Kaip sudaryti svečių sąrašą?

2015 m. gegužės 5 d., antradienis

     Vienas daugiausiai laiko ir jėgų atimantis darbas - sudėlioti svečių sąrašą. Visuomet kyla nesutarimų ką kviesti, o ko - ne. Žinoma, jei Jūsų šventėje dalyvaus tik artimiausieji, tai daug galvos sukti ir nereikės. Tačiau, jei planuojate kviesti daugiau svečių, tai gali kilti ne vienas ginčas.
     Pirmiausiai turėtumėte atsižvelgti į tai kokios šventės norite, mažos - jaukios, tik artimųjų rate, ar didelės - su didžiuliu pulku draugų ir giminaičių. Tada reiktų aptarti šventės biudžetą nuo to priklausys kiek daugmaž svečių galite kviesti. Taip pat reiktų pasirūpinti, kad šventės vietoje pakaktų erdvės visiems Jūsų svečiams. Jei pirma išsirinkote šventės vietą - būtinai pasidomėkite kiek žmonių gali aptarnauti Jūsų išsirinkta sodyba ar salė.
     Dažnu atveju jei tėvai prisideda keliant vestuves, tai jaunieji kelis svečius leidžia kviesti tėvams, tačiau tai yra susitarimo reikalas.
     Siūlome pradėti nuo sąrašo žmonių kuriuos norėtumėte matyti savo šventėje sudarymo neatsižvelgiant į žmonių kiekį. Tada sąrašą suskirstykite į kelias dalis: žmonės, kurių dalyvavimas būtinas, žmonės, kuriuos labai norėtumėte matyti savo šventėje ir žmonės, kuriuos kviesti "būtų mandagu/reikia". Kai jau nuspręsite kiek žmonių norite matyti savo šventėje šį sąrašą pradėkite trumpinti nuo apačios. Taip bus lengviau apsispręsti.
     Taip pat pagalvokite:

  • Ar verta kviesti gimines kuriuos matėte tik kartą ar du gyvenime?
  • Ar tikrai verta kviesti kolegas tik todėl, kad "reikia"?
  • Ar verta kviesti draugus į savo šventę, nors su jais nebendravote daug metų?
  • Jei kviečiate asmenį, kuris neturi poros ar nurodysite kvietime "+1"?
  • Ar kviesti vaikus? Jei visgi apsisprendžiate kviesti - pagalvokite kuo juos užimti, kad nenuobodžiautų.
  • Ar tikrai reikia kviesti žmones, kurių vestuvėse buvote Jūs?
     Vestuvės - tai Jūsų šventė, o ne "balius" draugams ar giminėms. Tai ta diena, kai Jūsų laime turėtų džiaugtis artimi, Jums brangūs žmonės.
     Jei visgi nerimaujate dėl tų kurių nepavyko pakviesti į vestuves - surenkite jiems vakarėlį kiek vėliau :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą